PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP

Gimnazjum

 Aktualności

 Historia szkoły

 Lokalizacja

 Rada Rodziców

 Samorząd Uczniowski

 Nauczyciele

 Dokumentacja

 Absolwenci

 Uczniowie

 40-lecie szkoły

Informacje

 Kalendarz

 Podręczniki

 Zajęcia dodatkowe

 Plan lekcji

 Kółka w szkole

 LOP

 PCK

 Wymiana pol. - niem.

 Egzamin gimnazjalny

Sport

 Trójbój siłowy

 Liga szkolna

Sukcesy

 Sport

 Sztuka

 Inne

Wydarzenia

 Rozpoczęcie roku szk.

 Pasowanie

 DEN

 Dzień Niepodległości

 Andrzejki

 Mikołajki

 Wycieczki

 Jasełka

 Wigilia

 Spotkanie ze sztuką

 Golcowie z wizytą

 Walentynki

 Pierwszy Dzień Wiosny

 Pamiętamy o Papieżu

 Święto Patrona

 Dzień Bibliotekarza

 "TOBIE POLSKO"

 Bal  karnawałowy

 Ferie zimowe

 Dzień Kobiet

 Dzień Ziemi

 Dzień Otwarty szkoły

 Konstytucja 3 Maja

 Trzymaj formę

 Dzień Matki

 Szkoła bez przemocy

 Dzień Dziecka

 Bal gimnazjalny

 Szkoły na piątkę

 Koniec roku szkolnego

 

 

 

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

2008

W czwartek 5 czerwca o godz. 12.00 świętowało "Dzień Szkoły bez przemocy" zorganizowany w ramach programu społecznego Szkoła Bez Przemocy prowadzonego przez Fundację Grupy TP, Media Regionalne oraz Polskapresse.  Nasza szkoła również wzięła udział w tej akcji. Uczniowie i nauczyciele wypuścili w niebo czerwone balony, odcinając się od agresji i przemocy.

„Dzień Szkoły bez przemocy” świętowano w całej Polsce

poniższy tekst pochodzi ze strony www.szkolabezprzemocy.pl

Główne wydarzenie „Dnia Szkoły bez przemocy" odbyło się na Podzamczu w Warszawie, gdzie Prezydent Lech Kaczyński, który objął program „Szkoła bez przemocy" Honorowym Patronatem, razem z zebranymi wypuścił czerwone balony i przyjął z rąk organizatorów i uczniów warszawskich szkół księgę „Razem przeciw przemocy". W księdze zebrano 200 000 podpisów pod Listem Otwartym do Władz RP, w którym społeczności szkolne proszą władze RP o współpracę w działaniach na rzecz poprawy sytuacji w polskich szkołach.

Księgę „Razem przeciw przemocy" przyjął również Premier Donald Tusk oraz Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

W czasie „Dnia Szkoły bez przemocy" na Podzamczu w wystąpił hipohopowy zespół Full Power Spirit, a przy stanowiskach animacyjnych odbyły się różne pokazy i zajęcia: zabawy z chustą, nauka klejenia naczyń z gliny, pokazy i nauka żonglerki, a także zajęcia i pokazy sportowe prowadzone przez żołnierzy Garnizonu Warszawa. Jerzy Łazewski z Teatru Konsekwentnego poprowadził zajęcia z tańca teatralnego. W trakcie wydarzenia miał miejsce niecodzienny pokaz tańca w wykonaniu vice mistrzów świata Martyny Wiśniewskiej i Emila Malanowskiego tańczącego na wózku inwalidzkim.

„Dzień Szkoły bez przemocy", który zorganizowano po raz pierwszy w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy", wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

 

 

Copyright © Publiczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Olszance - 2006. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.